Oxydur PTB/پوشش رزینی یکپارجه بر پایه رزین پلی اورتان

پوشش رزینی یکپارجه بر پایه رزین پلی اورتان/Oxydur PTB

محصول شناخته شده شرکت اشتویلر – کرام شیمی آلمان با نام تجاری Oxydur PTB به عنوان پوشش یکپارچه رزینی جهت سطوح بتنی کف و دیواره کاربرد دارد. این پوشش بر پایه رزین پلی اورتان بوده و ترکیبی از دو جز Oxydur PTB Liquid 1 و Oxydur PTB Liquid 2 می باشد.

این سیستم پوششی پس از اجرای لایه اولیه یا پرایمر به صورت خود تراز (Self-Level)  بر روی سطوح کف به ضخامت ۳ تا ۵ میلیمتر اجرا می گردد. پوشش مذکور بر اساس شرایط بهره برداری، میزان و نوع استرس های مکانیکی محیط و مواد شیمیایی موجود به عنوان پوشش نهایی سطح و یا در مواردی به عنوان لایه حائل یا میانی (Membrane) در زیر لایه های کاشی کاری یا آجرکاری استفاده می گردد. همچنین جهت اجرا بر روی سطوح دیواره ها نیز با افزودن بخش پودری با نام BW Powder پوشش بر روی سطوح قائم اجرا می گردد.

بطور کلی این پوشش دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی بوده و با برخورداری آن از خواص الاستومري بسيار بالا از انتقال ترکهای ریز سطوح بتونی به سطح پوشش (Crack-bridging) جلوگیری می نماید و همچنین چسبندگی بسیار خوب آن به سطوح بتنی، پوششی بسیار مناسب با کاربرد وسیع در صنایع مختلف در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

 این پوشش از مقاومت فیزیکی و شیمیایی خوبی برخوردار است به طوریکه میزان سختی آن در حدود Shore A 90 بوده و مقاومت شیمیایی آن در برابر مواد خورنده از قبیل اسيد سولفوريک ۶۰%، اسيد کلريدريک ۱۰%، اسيد نيتريک ۲۰% و سود ۱۰% مي باشد. مقاومت حرارت پوشش مذكور نیز تا ۶۰ درجه سانتيگراد به عنوان دمای عملیاتی می باشد.

 Pot life  این پوشش در ۲۰ درجه سانتيگراد ۳۰ دقيقه و زمان (Drying) خشك شدن آن در همين دما ۱۲ ساعت بوده و پس از ۷ روز به حداکثر مقاومت شيميايي مورد نظر خواهد رسيد.

ميزان مصرف پوشش مذكور به ازاي هر متر مربع و یک میلیمتر ضخامت در حدود ۱/۰۶ كيلوگرم ميباشد.

شرکت آدران دژ به عنوان نماینده رسمی و شریک تجاری شرکت اشتویلر-کرام شیمی آلمان، با بیش از بیست سال تجربه و ارائه خدمات به صنایع کشور، آماده ارائه پیشنهاد و مشاوره فنی، تامین مواد و اجرای پوشش های ضد خوردگی و حفاطت سطوح می باشد.

پی نوشت: در مورد ساختار شیمیایی پلی اورتان

پلی اورتان (PU), نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند اورتانی می‌باشند. پیوند اورتانی از طریق واکنش افزایشی بین یک گروه ایزوسیانات و یک ترکیب دارای هیدروژن فعال مثل گروه هیدروکسیل تشکیل شده است. گروه‌های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر بوده و به همین علت پیشرفت واکنش آنها نیاز به افزایش دما ندارد (واکنش در دمای محیط صورت می‌گیرد). مهمترین ویژگی این گروه از پلیمرها این است که پس از واکنش ساختاری پایدار بوجود می‌آید. پلی‌اورتان‌ها به شکلهای مختلف از جمله فوم‌های نرم، فوم‌های سخت، الاستومرها، ترموپلاستیک الاستومرها، رزین، رنگ، پوشش و… در دنیا کاربردهای بسیار وسیعی دارند.

استفاده از مطالب این مقاله با ذکر منبع (وبسایت شرکت آدران دژ) بلا مانع است.

کلمات کلیدی:

 پوشش رزینی/ رزین پلی اورتان/ شرکت اشتویلر کرام-شیمی/ oxydur/ self-level/ membrane/ crack-bridging/شرکت آدران دژ

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

Forgot your details?